AdiuwantyArmaturaWentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna

by

Wentylacja grawitacyjna – na czym polega i jakie są jej zalety?

Na początek w kilku słowach wyjaśnijmy na czym polega stosowana od lat naturalna wentylacja naszych domów. Otóż wentylacja grawitacyjna polega na wykorzystaniu naturalnych ruchów powietrza (konwekcja) zależnych od różnicy w gęstości powietrza ciepłego i zimnego. Ciepłe powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczeń w domu ma mniejszą gęstość od powietrza zimnego na zewnątrz dlatego unosi się ku górze. Podczas gdy ciepłe powietrze trafia do kominów wentylacyjnych i wydostaje się na zewnątrz zimne musi dostać się do środka przez specjalne nawiewniki w ścianach (kiedyś wystarczały do tego nieszczelne okna czy drzwi).

Wentylacja grawitacyjna ma kilka ważnych zalet jak np. fakt, że działa samoistnie bez żadnego zasilania co oprócz braku ponoszenia za nią kosztów sprawia, że działa zawsze niezależnie od tego czy są przerwy w zasilaniu sieciowym spowodowane jakąś awarią czy nie (krótko mówiąc – ciągłość pracy). Kolejną zasadą jest jej bezgłośność. Wentylacje tego typu mają również i wady, np. zależność od różnic temperatur między wnętrzem domu, a tą zewnętrzną oraz od siły wiatru i ciśnienia powietrza. Co może być kłopotliwe np. latem, gdy temperatura zewnętrzna i wewnętrzna się wyrównuje.

źródło: http://porownywarka-pozyczek24.pl

Wentylacja grawitacyjna
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)
Frazy kluczowe: żwir siany ostrów, bcaa katowice sklep, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, kubota l3200 cena, balayage kraków, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, rodogosz ogrody, GAP Fakturowy BMW, fluorokrzemian glinu, certyfikat flange fitter, docieplenie granulatem Radom
Back to Top