Zbiorniki Przeciwpożarowe

by

Problem pożarów nasila się zazwyczaj w środku sezonu grzewczego, na przełomie grudnia i stycznia, gdy niskie temperatury niejednokrotnie zmuszają nas do dogrzewania się. Pożar potrafi w kilka chwil strawić cały dobytek, nie tylko rodzin ale też firm, pozostawiając bez pracy całe rzesze pracowników.

Jak zadbać o to, aby w razie pożaru nasze mienie ucierpiało w jak najmniejszym stopniu? Należy zacząć już na etapie projektowania inwestycji i dopilnować zgodności projektu z wymaganiami dot. ochrony przeciwpożarowej, np. poprzez współpracę projektanta z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej.

Istotną kwestią jest zapewnienie zaopatrzenia w wodę przeciwpożarową do zewnętrznego gaszenia pożaru. Zbiorniki przeciwpożarowe oraz punkty poboru wody muszą spełniać szereg wymagań, zdefiniowanych w Normie PN-B-02857:1982 „Przeciwpożarowe zbiorniki wodne”. Istotną informacją jest konieczność doprowadzenia drogi przeciwpożarowej do każdego punktu czerpania wody, przy czym za punkty czerpania wody nie uznaje się hydrantów.

Zbiorniki Przeciwpożarowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Frazy kluczowe: Tynk silikonowy Lakma, durobet ceny, busy do danii szamotuły, certyfikat flange fitter, kubota l3200 cena, Minikoparka Gorlice, Szamba Betonowe Lesko, standy eliptyczne cena druku, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, redox extreme efekty, plisy Oświęcim
Back to Top